Pagrindinis » Pagalbos kelyje kaina, kiek reikės mokėti?

Pagalbos kelyje kaina, kiek reikės mokėti?

Paskelbė: Jurij Ignatenko

Atnaujinta:

Kiekvienas vairuotojas gali susidurti su netikėtumais kelyje ir net smulkiausia techninė problema gali virsti gan dideliu iššūkiu. Nepriklausomai nuo to, ar tai yra sprogusi padanga, išsikrovęs akumuliatorius ar mechaninis transporto priemonės gedimas, tai privers vairuotoją sustabdyti kelionę ir ieškoti pagalbos.

Laimei, vairuotojai visada gali kreiptis į pagalbą kelyje, kuri atskubės į reikiamą vietą ir padės išspręsti susidariusią situaciją.

Dirbame visą parą ir be išeiginių
Teikiame paslaugas visoje Lietuvoje bei LV, EE ir PL
Greitas atvykimas


Nuo ko priklauso pagalbos kelyje kaina?

Pagalbos kaina kelyje gali skirtis ir priklauso nuo daugelio veiksnių, kurie gali turėti įtakos galutinei sąskaitai vairuotojui:

Pagalbos rūšis. Kaina gali skirtis nuo skirtingos suteiktos pagalbos rūšies. Paprastos paslaugos, tokios kaip sprogusios padangos keitimas ar degalų papildymas, dažnai bus pigesnės nei sudėtingesnės techninės problemos sprendimas, pavyzdžiui, mechaninių ar elektros sistemos gedimų taisymas.

Atstumas. Paslaugų kaina priklauso ir nuo to, kokį atstumą techninės pagalbos vairuotojui tenka atvažiuoti iki jūsų buvimo vietos, ar kokį atstumą reikės gabenti automobilį. Gali būti taikomi standartiniai įkainiai, vieni galiojantys mieste, o kiti už jo ribų. Kai kurios bendrovės gali taikyti savo nustatytą kainą už kilometrą. 

Paslaugų teikėjų skirtumai. Skirtingas tarnybų paslaugų spektras, turima įranga bei darbuotojų patirtis taip pat gali paveikti kainą.

Sezonas ir paros laikas. Nakties metu ar savaitgalio ar švenčių dienomis pagalbos kainos gali skirtis nuo standartinės darbo dienos kainos. Be to, klimato sąlygos gali turėti įtakos problemų atsiradimui ir, atitinkamai, galutinei kainai už paslaugas. Jei techninė pagalba važiuos gelbėti jūsų sunkiai pravažiuojamais miško keliais – be abejo, gali tekti susimokėti daugiau. 

Kiekvienoje situacijoje veiksniai gali labai skirtis, todėl pagalbos kelyje kaina yra dinamiška ir kintanti. Vertingas patarimas vairuotojams – į automobilio draudimo polisą įtraukti pagalbos kelyje paslaugą.


Nesklandumai kelyje: dažniausiai pasitaikančios situacijos ir jų sprendimo būdai

Nutikimai kelyje gali būti patys įvairiausi ir kiekvienas iš jų gali reikalauti individualizuoto sprendimo būdo. Tačiau aptarkime dažniausiai pasitaikančias situacijas, su kuriomis tenka susidurti vairuotojams:


Pasibaigę degalai 

Tikrai dažnas nutikimas keliuose, kuris dažniausiai įvyksta dėl vairuotojų aplaidumo. Atsakingas vairuotojas prieš kelionę turi įsitikinti, kad bake yra pakankamai degalų ir susidėlioti maršrutą taip, kad jų užtektų iki sekančios degalinės. Na, bet visgi susidūrus su tokia situacija yra du sprendimo būdai. 

Vienas iš jų ištyrinėti savo aplinką, gal viskas nėra taip blogai ir jūs sustojote arti degalinės ar autoserviso, kur galite nueiti pėsčiomis ir nusipirkti kuro bakelį arba paprašyti pagalbos. Na, o jei degalinės ar autoserviso šalia nėra, galite pabandyti stabdyti pro šalį pravažiuojančius automobilius ir prašyti kitų vairuotojų pagalbos. 

Kitas sprendimo būdas – kreiptis į pagalbos tarnybą. Daugelis pagalbos kelyje tarnybų teikia degalų papildymo paslaugas. Tereikia susisiekti, papasakoti susidariusią situaciją ir paprašyti degalų pristatymo. Nurodykite kiek ir kokių degalų jums reikia bei kurioje vietoje esate. Sulaukę pagalbos ir papildę kuro atsargas galite toliau saugiai tęsti kelionę.


Sprogusi padanga

Pirmiausia tokioje situacijoje vairuotojas privalo užtikrinti saugumą. Stabdykite palengva, stenkitės palaikyti automobilio važiavimą tiesia trajektorija bei įjunkite avarinę signalizaciją. Svarbu apsaugoti save ir kitus eismo dalyvius, todėl lėtai įvažiuokite į kelkraštį, kur netrukdysite eismui ir sustokite. 

Dažniausiai šią problemą galima išspręsti savarankiškai. Įsitikinkite, kad sustojote saugioje vietoje, kur galėtumėte išlipti iš automobilio ir atlikti būtinus veiksmus. Jei turite atsarginį ratą, raktą ir domkratą bei žinote kokia veiksmų eiga, galite bandyti pakeisti jį patys.

Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad automobilis stovi ant lygaus paviršiaus, užtrauktas rankinis stabdis, ir atsarginė padanga į kurią keičiate, yra tinkama. 

Kitu atveju, jei neturite reikiamų įrankių, atsarginio rato, ar pakankamai patirties jam pakeisti, verčiau kvieskite pagalbos tarnybą. Pastaroji gali pakeisti sprogusią padangą ar netgi vietoje ją suremontuoti. Tuomet galėsite saugiai tęsti savo kelionę.

Svarbiausias tokioje situacijoje – saugumas, tad jei esate ne itin patogioje vietoje keisti padangą ar nesate įsitikinę dėl savo sugebėjimų, geriau palaukite pagalbos.


Išsikrovęs akumuliatorius

Jei esate savo kieme ir matote šalimais kaimyną, kurio automobilis užsiveda – galite paprašyti jo pagalbos “prikurti” jūsiškį su užvedimo laidais. Svarbu paminėti, kad užvedimo laidai turi būti prijungti teisingai, kad būtų išvengta su elektros sistema susijusių problemų ar rimtesnių pažeidimų.

Jei šalia nėra žmonių galinčių padėti, skambinkite į pagalbos kelyje tarnybą, kuri greit atvyks ir užves jūsų automobilį naudojant specialią įrangą ar netgi pakeis akumuliatorių kitu, jei to reikia.

Kartais akumuliatorius gali išsikrauti dėl to, kad yra jau senas, tokiu atveju teks pakeisti jį nauju. Tačiau būna atvejų kai pastarajį iškrauna automobilio elektros sistemos gedimas. Taigi, jei akumuliatorius pradeda dažnai išsikrauti, tai gali būti ženklas, kad reikia pakeisti akumuliatorių arba apsilankyti remonto dirbtuvėse ir patikrinti automobilio elektros sistemą.


Techninis automobilio gedimas

Žinoma, kaip ir bet kuriuo kitu atveju, įsitikinkite, kad esate saugūs. Saugiai sustabdykite automobilį, jei įmanoma – toliau nuo važiuojamosios dalies ir įjunkite avarinę signalizaciją.

Pirmiausia reikia pabandyti nustatyti problemą. Jei turite techninės patirties, pažiūrėkite, ar įmanoma nustatyti gedimo priežastį. Kartais tai gali būti akivaizdu (pavyzdžiui, trūko diržas, perkaito automobilio variklis ar kt.), o kartais tai gali reikalauti rimtesnės apžiūros, kurią atlikti kelyje gali būti sudėtinga ar neįmanoma.

Jei nežinote, kaip pašalinti gedimą ar manote, kad tai yra pavojinga, kvieskite pagalbos kelyje tarnybą. Atvykęs patyręs darbuotojas įvertina situaciją, kartais gali nustatyti gedimą ar net vietoje jį sutvarkyti, jei tai įmanoma, arba tiesiog transportuoti jūsų automobilį į reikiamą vietą, kur bus atliekami remonto darbai.

Būkite pasiruošę, turėkite pagrindinių įrankių komplektą, kuris gali padėti susidoroti su nedideliais gedimais ir išspręsti juos kelyje.

Svarbiausia yra išlaikyti ramybę ir saugumą. Jei esate pavojingoje vietoje ar neturite reikiamos patirties, geriau laukti pagalbos nei bandyti spręsti problemą patiems.


Įstrigęs automobilis

Prieš kviečiant pagalbos tarnybą, galite bandyti savarankiškai išjudinti automobilį, žinoma jei tai saugu. Jei automobilis įstrigo dėl sniego ar purvo, galbūt pavyks išvažiuoti, naudojant šiek tiek smėlio, ar dedant kilimėlį po ratais, kad padidinti sukibimą.

Visgi, jei jūsų pastangos bevaisės, kvieskite pagalbos tarnybą, kuri atvyks su tinkama įranga ir ištrauks jūsų įstrigusią transporto priemonę. 


Automobilio transportavimo paslaugos

Kita vertus, pagalbos kelyje numeriu skambinama ne tik tada, kai atsitinka nelaimė. Tralo gali prireikti ir tokiu atveju, kai reikia transportuoti automobilį iš taško A į tašką B, pavyzdžiui jūsų automobilis stovi kieme ir jį reikia nugabenti iki autoserviso, arba tiesiog įsigijote naują transporto priemonę ir neturite galimybės jos savarankiškai nugabenti iki namų. 

Prireikus tralo pagalbos, siųskite užklausą arba susisiekite telefonu:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.