Keliaujant galima susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuomet gali prireikti pagalbos. Todėl vienas svarbiausių dalykų, kurį turi žinoti kiekvienas vairuotojas – kur kreiptis pagalbos skirtingose situacijose.
Pagrindiniai pagalbos šaltiniai kelyje: greitoji medicinos pagalba, policija ir ugniagesiai
Priklausomai nuo situacijos gali tekti kreiptis bendruoju skubios pagalbos telefonu – 112. Greitosios medicinos pagalbos gali prireikti kuomet avarijos metu yra nukentėjusių asmenų ir jiems reikalinga skubi pagalba, taip pat jei automobilio vairuotojui ar keleiviams sutriko sveikata kelionės metu.
Policijos pareigūnus kviesti reikia norint pranešti apie eismo įvykį, nelaimes, konfliktines situacijas kelyje, ar apie kelių eismo taisyklių pažeidimus. Jų pareiga užtikrinti eismo tvarką ir saugumą.
Tam tikrais atvejais gali prireikti ugniagesių gelbėtojų komandos. Pvz.: jei po susidūrimo ar tiesiog keliaujant automobilis užsiliepsnojo arba po avarijos transporto priemonėje yra užstrigusių asmenų.
Tralo pagalba įvykus transporto priemonės gedimui
Jei kelionės metu sugedo automobilis, kreiptis galite į tralo paslaugas teikiančią įmonę, kur jums bus suteikta profesionali pagalba.
Tralo paslaugos tampa neatsiejama vairuotojų saugumo dalimi, kuri suteikia greitą ir efektyvią pagalbą. Jos padeda vairuotojams išspręsti tokius gedimus, kurių nepavyksta išspręsti savarankiškai, tokius kaip ratlankių ar padangų pažeidimai, išsikrovęs automobilio akumuliatorius ar kitos techninės problemos.
Svarbiausia yra tai, kad tralo paslaugos ne tik siūlo transporto priemonės perkėlimą į autoservisą, bet ir gali teikti remonto paslaugas tiesiogiai kelyje, jei tai įmanoma. Tai leidžia vairuotojams džiaugtis greitai sutvarkyta transporto priemone ir tęsti kelionę, taip sutaupant laiką.
Tralo paslaugos būtinas pagalbos šaltinis vairuotojams, kurie susiduria su mechaniniais ar kitokiais transporto priemonės gedimais kelyje. Vairuotojams ne tik suteikiama pagalbą, bet ir užtikrinamas greitas ir veiksmingas reagavimas į skubias situacijas, padedant vairuotojams išspręsti problemas ir saugiai tęsti kelionę.
Su kokiais transporto priemonės gedimais dažniausiai susiduriama kelyje?
- Ratų ar padangų pažeidimai. Įvažiavus į duobę lūžo ratlankis ar sprogo padanga ir atsarginio rato jūs neturite arba negalite savarankiškai jo pasikeisti? Pagalba kelyje gali išspręsti šią problemą.
- Pasibaigę degalai. Žinoma, galima apsirūpinti degalais iš anksto, bet visko nutinka. Jei jūsų automobilis sustojo viduryje kelio ir tęsti kelionę atsisako dėl kuro trūkumo, pagalba kelyje gali padėti ir atvežti bakelį su degalais, kad pavyktų pasiekti degalinę arba tiesiai į ją transportuoti jūsų transporto priemonę.
- Išsikrovęs automobilio akumuliatorius. Jei neturite galimybės savarankiškai ar su aplinkinių pagalba užkurti automobilio su užvedimo laidais, galite kreiptis į tralo pagalba kelyje. Tarnyba kaip įmanoma greičiau atvažiuos į reikiamą vietą ir “prikels” jūsų automobilį.
- Mechaniniai arba elektros sistemos gedimai. Jei tai nerimtas gedimas, kurį galima sutvarkyti kelyje, tralo pagalbos patyrę darbuotojai veikiausiai išspręs šią problemą, na, o jeigu gedimas rimtesnis ir reikia gilesnių mechanikų žinių, traliukas padės transportuoti automobilį iki serviso dirbtuvių.
Prevencinės priemonės: rekomendacijos saugiam keliavimui
Kaip išvengti nenumatytų situacijų kelyje ir užtikrinti saugią kelionės eigą? Pateikiamos vertingos rekomendacijos, skirtos išvengti arba sumažinti galimybę susidurti su netikėtumais kelyje.
Viena iš svarbiausių rekomendacijų – reguliariai atlikti automobilio techninį aptarnavimą. Periodiniai automobilio patikrinimai, įskaitant padangų būklę, stabdžius, alyvos lygį ir kitus svarbius elementus, sumažina tikimybę susidurti su transporto priemonės gedimais.
Be to, svarbu planuoti kelionę iš anksto, įskaitant maršrutą, sustojimus ir informaciją apie artimiausias pagalbos teikimo vietoves, pagalbos kelyje numerius. Turint šią informaciją, vairuotojai gali būti pasiruošę užklupusiems netikėtumams. Saugumas kelionėje visada yra svarbiausias veiksnys.
Todėl rekomenduojama ne tik laikytis saugaus eismo taisyklių, bet ir vairuoti itin atsakingai, atidžiai stebėti ir įvertinti kelio sąlygas, taip pat segėti saugos diržus visos kelionės metu.
Kitas svarbus aspektas yra nuolatinis mobiliojo ryšio turėjimas. Turint veikiantį mobilujį telefoną arba kitą komunikacijos priemonę, vairuotojai gali greitai ir lengvai pranešti apie skubias situacijas arba paprašyti pagalbos.
Iškilo problema? Skambinkite į pagalbą kelyje
Tralo pagalba kelyje Vilniuje kaip supermenas vairuotojams, susiduriantiems su transporto priemonės gedimais, kurių negali išspręsti savo jėgomis. Tereikia turėti pagalbos numerį ir problemos jau galima sakyti išspręstos.
Paskambinus į pagalbą kelyje viskas prasideda nuo to, kad vairuotojas turi detaliai paaiškinti situaciją ir kokios pagalbos jam reikia. Tai yra automobilio būklės ir konkrečios problemos paasiškinimas. Ir, žinoma, nurodyti savo buvimo vietą. Vairuotojai gauna informaciją apie numatomą pagalbos atvykimo laiką.
Tralo paslaugų teikėjai yra profesionalūs ir patyrę, galintys suteikti įvairią pagalbą, nuo mažų gedimų iki didesnių problemų, žinoma, kai problemą įmanoma išspręsti vietoje.
Vairuotojams, laukiantiems pagalbos, svarbu išlikti ramiems, laikytis saugumo taisyklių ir stengtis užtikrinti, kad jų transporto priemonė būtų lengvai pastebima kitų eismo dalyvių ir nesukeltų jiems grėsmės.
Patarimai
- Visada turėkite pagalbos kelyje numerį. Galite įrašyti telefono numerį į adresų knygelę telefone ar turėti vizitinę kortelę, svarbiausia, kad tai būtų nesunkiai pasiekiama ir užklupus netikėtai situacijai galėtumėte greitai susisiekti ir išsikviesti pagalbą.
- Automobilyje turėkite visas būtinas priemones kelionės saugumui užtikrinti. T.y.: automobilio skysčiai papildymui (aušinimo skystis, variklio alyva, stabdžių skystis, langų apiplovimo skystis). Turėkite domkratą ir įrankių komplektą rato pakeitimui ir, be abejo, atsarginį ratą.
- Kelionės metu būkite atidūs, laikykitės saugaus eismo taisyklių.
- Venkite nežinomų kelių.
- Nevairuokite pavargę, verčiau apsikeiskite su kitu vairuojančiu asmeniu, jei toks yra. Jei ne, sustokite pailsėti.
- Atsisakykite nebūtinų kelionių jei eismo sąlygos pavojingos. Pvz.: stiprus vėjas, kruša, pūga, plikledis ir kt.
- Pasirūpinkite ne tik savo, bet ir keleivių saugumu. Visi privalo būti užsisegę saugos diržus visos kelionės metu.